יום רביעי, 5 באוקטובר 2011

איך לבחור קורנפלקס לילדים ושיהיה גם בריא


 לחצו לייק בדף תזונה בריאה לילדים ותהנו ממתכונים בריאים וטיפים!

כל כך הרבה קורנפלקסים מסוגים שונים ומשונים.  כולם מתהדרים באותיות קידוש לבנה :" מחיטה מלאה"  " 8 ויטמינים" וכן הלאה. הצרכן הממוצע טובע בים האפשרויות ועל פי רוב מבזבז זמן רב בקבלת החלטה מה קונים? את זה עם החיטה בלי הדבש ,עם הדבש, עם האורז המלא, חברה X חברה Y זה מתיש, זה מתסכל. בסוף לוקחים מהמדף את המוכר והידוע ומקווים שעשינו את הבחירה הנכונה.

 מהיום כבר לא יהיה לכם ספק. מהיום תדעו בדיוק איך בוחרים קורנפלקס שיהיה גם טעים וגם מזין.
כדאי שנדע כי כמעט כל סוגי הקורנפלקסים שמוכרים לנו בסופרים עם החיטה המלאה ,השיבולת שועל והדבש שלכאורה ידועים כמאוד בריאים הם רק אמצעי שיווק שנועד למכור לנו את הסחורה, ואיך לומר בצורה עדינה לעבוד עלינו.
 מה שקובע זה לא הכותרת אלא הרכיבים.
הקורנפלקסים שנחשבים בריאים ואנו נוטים לתת אותם לילדינו, ולאכול בעצמינו בכמויות מתוך מחשבה שהם משמשים לארוחה מזינה ובריאה אינם אלא מזון ריק ועתיר קלוריות למרות הויטמינים שמוסיפים  בתוכו.
 הקורנפלקסים מבחינה קולינרית נחשבים ממתק ותו לא, אלא שהציבור לא מודע לכך ובתמימותו קונה את הלוקשים שמוכרים לו.

מהו קורנפלקס בריא?

מהיום כאשר אתם באים לבחור קורנפלקס שימו לב במרכיבים מהי כמות הסיבים התזונתיים שבו. קורנפלקס איכותי חייב לספק מינימום שבמינימום 8 גרם סיבים תזונתיים ל-100 גרם קורנפלקס. כל גרם אחד פחות מכך נחשב למוצר שרובו מורכב מסוכר לבן ופשוט, שהוסיפו לו ויטמינים שממילא ספיגתם בגוף מוטלת בספק. מה שנשאר זה ממתק בתחפושת למזון מזין. אל תטעו!

אחרי שבדקתם שהקורנפלקס מכיל כמות סיבים נכונה כלומר מעל 10 גרם פנו להשוות את כמות הפחמימות, השומנים והנתרן שבין קורנפלקס אחד למשנהו. בסופו של דבר כל הממעיט בכל אחד מהרכיבים הנ"ל הרי זה הקורנפלקס שעליכם לבחור.
כמובן שהטעם משחק תפקיד אבל זכרו שתמיד אפשר להעשיר את הקורנפלקס שבחרתם בבית עם תמרים, פירות יבשים אגוזים ועוד. אם רוצים אפשר תמיד להוסיף כפית דבש. תמיד עדיף להוסיף לבד ובכך לשלוט על הכמות והאיכות, מאשר לקנות מראש עם הדבש בפנים (שעבר עיבוד וחימום והערכים התזונתיים שבו אינם קימים יותר).

בואו נבחר את המוצר הבריא והטוב ביותר עבורינו ונוכיח ליצרנים שאנו צרכנים נבונים שקונים רק מה טוב לנו.
  אולי בכך נעודד מכירה מגוונת יותר של מוצרים איכותיים יותר .

נירית פרידלנדר
נטרופתית ומטפלת בצמחים
יעוץ וליווי תזונתי אישי און ליין לחיים בריאים יותר!

כנסו לדף הפייסבוק תזונה בריאה לילדים וקבלו טיפים, מתכונים בריאים ועוד ישירות לדף שלכם!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה