יום שני, 31 באוקטובר 2011

הדרך הקלה להנבטה

הם יפים ורעננים כמו שרק ראשיתם של דברים יכולים להיות. הם הכח שיצא לפועל של תשוקתו של הזרע שרוצה לנבוט. מלאי חיים,פורצים בין לילה והופכים מקטניות קטנות ועגולות לנבטים יפים וארוכים. ריחם ריח של אמא אדמה,של דשא ירוק שזה עתה הושקה. הנבטוטים הללו מציעים לנו,  שפע של מינרלים וויטמינים זמינים הרבה יותר מאשר היו כקטניה: ויטמין C החשוב כל כך להגנה מפני מחלות שלא קיים בקטניה היבשה,ויטמיני B, שפע סידן ועוד. הנבטוטים בעלי ערך חלבוני רב ועשירים בסיבים תזונתיים, כך שהם מספקים לנו את כל מה שצריך לארוחת ביניים, ,תוספת לארז, בהקפצה, כתוספת לסלט או לסנדוויץ של הבוקר.  הציעו אותם לילדכם מגיל שנתיים  ותראו כמה הם אוהבים לשחק איתם ולשים אותם אחד אחד בפה. שמשו להם דוגמא והנביטו יחד איתם.תראו ביחד איך תוך יומיים הופכת הקטניה לנבט כה נפלא ויפיפה. אני כל פעם מחדש נהנית להסתכל על התוצר ומתרגשת מחדש!
הדרך להנבטה היא מאד פשוטה. צילמתי את השלבים להמחשה.אני הנבטתי מש אפשר להנביט כל קטניה,דגן או זרע בתנאי שהם שלמים ולא חצויים.מש זו שעועית קלה  לעיכול יותר משעועית אחרת.
הנבטוטים קלים יותר לעיכול מהקטניה היבשה וחוסכים לנו את זמן הבישול. קל להכנה,זול  והכי בריא שיש. לבריאות!
קונים קטניה יבשה בשקית רצוי אורגני.
משרים בצנצנת נקיה למשך 24 שעות.מחליפים מים מדי פעם. 
כעבור 24 שעות מסננים. סוגרים צנצנת עם רשת מעל והופכים כדי ששאריות המים יצאו. משאירים על השיש עטוף בנייר אלומיניום או מגבת.אפשר לסגור בארון.ההנבטה דורשת סביבה לחה וחשוכה.כעבור יום כבר יש רואים את הנבטים.

מגישים לילדים ואוכלים בהנאה גדולה. את הצנצנת סוגרים ושומרים במקרר מדי יום מרטיבים ומסננים את המים.
נירית פרידלנדר
נטרופתית ומטפלת בצמחים
יעוץ וליווי תזונתי אישי און ליין לחיים בריאים!
לדף הפייסבוק תזונה בריאה לילדים!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה