יום רביעי, 14 בדצמבר 2011

העץ- מתוך חמשת האלמנטים

לאתר תזונה בריאה לילדים

אלמנט העץ בטבע  בלתי ניתן לערעור ובלעדיו תהליכים בטבע לא היו קיימים. הסינים תבעו את הפילוסופיה שלהם על בסיס 5 האלמנטים שמקיימים את העולם.העץ שמזין את האש,האש שבונה את האדמה,האדמה שיוצרת את המתכת בתוכה (המינרלים) והמתכת שמתווה את הזרימה של המים ונותנת להם כיוון. בטבע אם חסר מאלמנט אחד ישפיע הדבר על כל המעגל וייוצר חוסר איזון שישפיע על החיים שלנו על כדור הארץ.
מעניינת אף הטענה כי חמשת אלמנטים אלו מצויים בכל אחד ואחד מאיתנו ושואפים לאיזון.פתולוגיות שונות מוסברות על פיהם ודרכי טיפול מתייחסות לאיזון ביניהם.
טיפוסים שונים משתייכים לאלמנט כזה או אחר וכל הוויתם,התנהלותם ואישיותם יכולות להיות מוסברות על פי האלמנט כמו שהוא מתנהג בטבע. זוהי פילוסופיה רבת שנים שעד היום משתמשים בה ואני מוצאת אותה רלוונטית ומאפשרת הסברים לתופעות בטבע כמו גם תופעות אנושיות.
במאמר זה אסביר מהו אלמנט העץ וכיצד הוא בא לידי ביטוי אצל בני האדם. הסינים למדו על בני האדם דרך אלמנטים אלו וטענו שיש להתייחס לכל טיפוס על פי מה שהוא ועל פי האלמנט שאליו הוא משתייך.אם נכיר ונאפיין את האלמנטים בטבע, נדע גם איך להתייחס לאדם.
העץ כאמור שורשיו נטועים עמוק באדמה,תרים אחרי מקורות מים.ענפיו שואפים לשמים מתפשטים לכל עבר פורצים גבולות.העץ משתייך לעונת האביב, ולצבע הירוק.האנרגיה של העץ חזקה.אם רק נחשוב על הזרע הקטן כמה כוח זקוק הוא כדי לפרוץ מתוך הקליפה ולהפוך לנבט. בהחלט אנרגיה חזקה ומתפרצת.
יחד עם זאת הנבט צעיר, רענן,הכח שנותר מאחוריו משאיר אותו שברירי אך עם המון אנרגיה. אנרגית העץ מסמלת את תקופת הילדות. תהליך הלידה,הצמיחה וההתבגרות.ילדים הם אנרגטיים, ועם זאת שבריריים...הם בוחנים גבולות,נולדו לחופש,פורשים זרועות לכל עבר לא רוצים שיגבילו אותם רוצים דרור...כמו הרוח שאחראית לתנועה של העץ. רוח אי אפשר להגביל.היא בתנועה מתמדת.העץ זהו אלמנט שמימי,המסמל חיוניות וחיות.
אנשים שהם טיפוס עץ יהיו בעלי מבנה גוף צר וארוך,גפיים ארוכות,שריריים וחטובים.נראה אצלם גידים בולטים.\מבנה הפנים גרמי,גוון פניהם ירקרק,קולם חזק ובס, מרטיט ורדיופוני.
טיפוס העץ יאהב חופשה אתגרית,ירצה להיות כל הזמן בתנועה.קשה לקרקע אותם ובעיסוקם ייטו לכיוון האמנות והמדע.הם נחושים מאד מוכשרים ויצירתיים.הם תחרותיים לא אוהבים להפסיד,ודורשים שליטה.לא אוהבים ששולטים עליהם ולכן נראה אותם במקצועות חופשיים או עצמאיים. הם נוטים לכעוס ומאבדים שליטה בקלות.
נירית פרידלנדר
לאתר תזונה בריאה לילדים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה