יום שישי, 27 בינואר 2012

אילו צמחים טובים להתקררות,שפעת,דלקת גרון ודלקת אזניים


בזמן האחרון אני עדה לנפלאות צמחי המרפא בריפוי מחלות חורף למיניהם. מיום שהתוודעתי אליהם כבר ידעתי שזה תחום מרתק, אך כיום אני ממש נוכחת לראות את עוצמת פעילותם וכוחם הלכה למעשה,וזה ממש נפלא.
חטפתם עוד פעם דלקת גרון, לילד שוב דלקת אוזניים והרופאה כבר רשמה אנטיביוטיקה בפעם המי סופר כמה...ואתם כבר מרגישים שנמאס לדכא כך את מערכת החיסון שוב ושוב. אתם צודקים.יש אלטרנטיבה טבעית.לטבע יש את כל התשובות להמון מצבי חולי אולם רק מעט זוכים להנות ממנו בצורה הנכונה והמתאימה להם.(רוב האנשים פשוט לא מכירים,ומה שהרופא אומר זה מה שיעשו.אחרים יקנו משהו על פי המלצה שלאו דווקא מתאים להם)
ובכן הצמחים שאני אוהבת להשתמש לדלקות גרון/ אוזניים ולשפעות החורף למינהן:
אכיניציאה-צמח מאד נחקר ונמצא כאנטי בקטריאלי,מגן מפני וירוסים,חיידקים ומעודד את הגוף להילחם טוב יותר נגד הפתוגן.מתאים למחלות וירליות או חיידקיות.משמש חלופה לאנטיביוטיקה רחבת טווח.
בפטיסיה-צמח נוגד זיהום,אנטיספטי שמתאים במיוחד לדרכי הנשימה העליונות ובמיוחד לדלקות גרון.
איסאטיס-מתאים יותר לילדים עד גיל 3-4 והוא נוגד זיהום שדומה בפעולתו לבפטיסיה.
גליצריזיה-צמח מייזע העוזר להיפטר מהפתוגן דרך דרכי הפינוי של הגוף.נוגד דלקת ושומר על הבטן מפני תופעות עיכוליות של הצמחים הקודמים.
גינג'ר- גם הוא מייזע,צמח תומך ומחזק את הבטן,עוזר בהוצאת רעלים מהגוף.
כמובן שישנם עוד צמחים רבים וטובים אולם אילו נמצאו כמאד יעילים ולכן אני אעדיף להשתמש בהם על פי רוב.
הצמחים ממוצים באלכוהול מגיעים בתמיסה נוזלית (אפשר גם בכמוסות) ונשמרים אחרי פתיחה 3 שנים.
חשוב להשתמש בצמחים אלו אך ורק בהמלצת איש מקצוע (נטרופת או הרבליסט קליני,מרפא סיני) אשר יתאים בדיוק את הצמחים לבעיה ולא פחות חשוב למטופל עצמו, ויקבע מינונים מתאימים.חשוב לדעת היכן קונים את הצמחים, שהמקום יהיה מוכר ואמין,שנדע בדיוק אילו חומרים יש בפורמולה ושהם חומרים איכותיים,אחרת זה במקרה הטוב לא יעזור וחבל על הכסף.

נירית פרידלנדר

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה