יום שבת, 18 בפברואר 2012

מזונות נוגדי סרטן


יעוץ וליווי תזונתי לחיים בריאים יותר!


ישנם מזונות ספציפיים שנחקרו ונמצאו כבעלי מרכיבים הפועלים כנגד תהליכים סרטניים בגוף. מזונות אלו חשוב שנדע מהם ושנצרוך מהם כמה שיותר. הם מעלים את יכולת ההגנה הטבעית של הגוף ומסוגלים לעכב תהליכים סרטניים המתרחשים ללא הרף בגופינו.

מזונות נוגדי סרטן:

1.פטריות שיטקה,מאיטאקה,פורטובלו- תרכובת בשם לנטיניאן ממריצה ישירות מערכת חיסונית. להשיג טריים או מיובשים כל השנה.

2.פירות יער:פטל,אוכמניות,תות שדה,דובדבנים- נמצאו כנוגדי אנגיוגנזיס (מונעים יצירת כלי דם חדשים ובכך מסייעים במניעת גידול) וגורמים לאפופטוזיס (כופים על תאי סרטן להתאבד). להשיג טריים בעונה החל מאפריל מאי עד אוקטובר. לאחר מכן ניתן להשיג קפואים בכל רשתות השיווק.
3.צמחים ותבלינים כגון:קורנית,רוזמרין,בזיליקום,נענע,אורגנו.
להשתמש בטריים או המיובשים: ממרח פסטו, חליטות תה, סלטים וכו' 

4.פטרוזיליה,סלרי5.תה ירוק-חליטה של 5-10 דקות במים רותחים.שתיה יום יומית.תה ירוק 6. כורכום- נוגד הדלקת החזק ביותר בטבע.נספג בנוכחות מעט פלפל שחור


שורש כורכום


7.ג'ינג'ר- לתבשילים ולחליטה בכוס מים רותחים.
8.ירקות מצליבים כגון:כרוב ניצנים,כרוב סיני,כרוב לבן,כרוב אדום, קולורבי, ברוקולי וכרובית- מכילים סולפורפן ואינדו 3 קרבינול -נוגדי סרטן חזקים. ירקות אלו יש לאכול טריים או מאודים.הרתחה תהרוס את החומר האנטי סרטני שלהם.
8. שום,בצל,כרישה,בצלצולים,עירית- את השום יש לכתוש רק אז משתחררות תרכובות פעילות. תרכובות הגופרית של משפחה זאת מקטינות השפעות מסרטנות של ניטרוזאמינים הנוצרות בבשר בעקבות שריפה בגריל.כמו כן הן מקדמות אפופטוזיס של תאים סרטנים.

9. גזרים בטטות, דלעת, עגבניות, אפרסמונים, צנונים- לוטאין, ליקופן,פיטואין וקנתקסנתין החומרים הפעילים שבירקות אלו מזרזים צמיחה של תאים חיסוניים ומגדילים יכולת תקיפה של תאים סרטניים.
10.אצות כמו:וואקמה,קומבו,נורי-החומרים המצויים בהן מעכבות צמיחה של גידולים סרטניים
12.קליפות הדרים- הפלבונואידים שבקליפה מזרזים אפופטוזיס של גידולים.אפשר לחלוט קליפות בתה או במים חמים ולשתות קר או חם.


13. מיץ רימונים-נוגד דלקת ונוגד חמצון עוצמתי. מאט התפתחות של סרטן שכבר אובחן.קל וחומר משמש כמונע ומעכב תהליכים וגידולים סרטניים.

14. שוקולד כהה מעל 70% קקאו.מכיל נוגדי חמצון ופוליפנולים . 2 קוביות ביום.


נירית פרידלנדר
נטרופתית ומטפלת בצמחים
יעוץ וליווי תזונתי לחיים בריאים יותר!
לדף הפייסבוק תזונה בריאה לילדים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה