יום שישי, 27 באפריל 2012

10 טיפים חשובים לאכילה בריאה של ילדיםמה אנחנו רוצים בסה"כ ? ילדים מאושרים, חכמים מצליחים....לא יותר מדיי.. אבל העיקר שיהיו בריאים! אנחנו מוכנים להשקיע בחוגים,בשיעורים פרטיים בקריאת ספרים,בהליכה להרצאות ועוד כדי שלא יחסר מילדינו דבר, כדי לאפשר להם כלים טובים לחיים האמיתיים שבחוץ.
 אך מה לגבי הבסיס עליו מושתת הכל? איך אנחנו ההורים יכולים לשמור על בריאות ילדינו? מה אנו מוכנים לעשות לשם כך?

אורח חיים בריא, הפך בשנים האחרונות לערך חשוב שמלמדים אותו בגנים ובבתי ספר. ולא במקרה. מחקרים רבים מוכיחים יותר ויותר את הקשר ההדוק שבין מניעת מחלות ושמירה על בריאות טובה לבין הקפדה על עקרונות של תזונה נכונה ובריאה ופעילות גופנית. בריאות תקינה נמדדת בתפקוד תקין של מערכות הגוף ואי שחיקתם. תזונה לקויה לא רק שלא מאפשרת תפקוד תקין אלא מזרזת שחיקתם ועלולה לעורר בעיות רבות בעתיד.
אולם,נשאלת השאלה,איך מחנכים ילדים קטנים שלהם רצונות משלהם לאורח חיים בריא? איך גורמים לילדים להבין שאוכל בריא זו בחירה שלהם כדי לגדול ולהיות חזקים ובריאים?
בבסיס כל התיאוריה שבה אני מאמינה, עליהם להבין את הקשר שבין מה שהם אוכלים ואיך שהם מתנהלים בחייהם לבין הרגשה  טובה,שיפור יכולות הלמידה שלהם ויכולתם למנוע מחלות.
כנסו לדף תזונה בריאה לילדים,לחצו לייק ותהנו מטיפים ומתכונים בריאים!
במאמר זה אנסה לתת מספר טיפים ודרכים לעשות זאת:

1. הנחלת הרגלים בריאים תלויה בראש ובראשונה בנו ההורים. הרגילו את הילדים שלפחות בארוחה אחת יש על השולחן סלט ירקות גדול. מהר מאוד ילמד המוח שלהם לקשר: ארוחה כוללת ירקות. 
2. שתפו את הילדים בהכנת ארוחות- ילדים אוהבים לאכול את מה שהם הכינו. עודדו אותם לעשות זאת והחמיאו להם על ארוחתם.זהו טיפ מוצלח מאוד שמוכיח לי שוב ושוב, ולאחרונה יותר מתמיד (אולי בהשראת התוכנית השפים הצעירים..)כמה הוא פשוט עובד!

3. הציעו לילדים פירות וירקות חתוכים אחר הצהריים, בליווי אגוזים ושקדים ולא חטיפים קנויים ומיני ממתקים. (אל דאגה,אותם הם גם כך מקבלים בימי הולדת ובהזדמנויות חברתיות שונות)4. הגבילו את הילדים לקינוח אחד ביום. הרשו להם להחזיק שלל ממתקים במגירה אחת שלהם וסכמו איתם על ממתק אחד ביום, מה שיבחרו. ( אסור למנוע לחלוטין. אחרת נשיג את המטרה ההפוכה!!)

5. קחו איתכם ערכת יציאה קבועה כשאתם יוצאים מהבית. בעת רעב קל או צורך בנשנוש הציעו להם את מה שהכנתם מראש (פירות חתוכים,פירות יבשים, קרקרים,עוגיות בריאות ביתיות,פריכית אורז,חמוציות וכו')

6. עברו למזונות מלאים. חיטה מלאה,אורז מלא,פסטה מקמח מלא,קינואה,גריסים, עדשים, שעועית, חומוס גרגירים,אפונה.

7. מיצאו מתכונים של מאכלים טעימים שבהם תוכלו להכניס מזונות שבצורה אחרת אולי לא ירצו לאכול. קציצות למשל. (ראה מתכון לקציצות בריאות)
 למדו להכין עוגיות בריאות וטעימות.

8. הכי חשוב ומאוד קובע- שמשו להם אתם דוגמא. כבר ידוע שילדים לומדים טוב יותר ממסרים שמועברים בהתנהגות הרבה יותר מאשר מסרים מילוליים.

9. הקפידו על פעילות גופנית יומיומית הנחוצה לבריאות העצמות ומערכות רבות בגוף.בנוסף,משפרת מצב רוח,משחררת לחצים ומשפרת השגיים לימודיים.

10. התמידו ויישמו את מה שאתם מאמינים- גם אם נראה שאין שיתוף פעולה נלהב מצדם בהתחלה לכל המזונות הבריאים שאתם מציעים להם,המשיכו להציע ולהתמיד. לשנות הרגלים ולהרגיל לטעמים חדשים לוקח זמן,נדרשת סבלנות רבה וגם הרבה יצירתיות. חלק מהדברים יתקבלו בברכה,לחלק יקח יותר זמן.
בכל מקרה,הסלט או שאריות האוכל שהם ישאירו אחריהם או מה שלא יאכלו,יוכל להיאכל בהנאה וללא יסורי מצפון על ידינו...נירית פרידלנדר
נטרופתית טיפול בצמחים
 ייעוץ וליווי תזונתי לחיים בריאים!

כנסו לדף הפייסבוק תזונה בריאה לילדים לחצו לייק ותהנו מטיפים,מתכונים בריאים ועוד!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה