יום שלישי, 15 במאי 2012

6 סיבות למה כדאי לאכול לאט


האם גם אתם אוכלים את האוכל שלכם בעמידה,תוך כדי נסיעה או עבודה?
או שמא אתם משתייכים לאותו מיעוט שאוכל את מזונו בנועם,לועס את המזון לעוס היטב, בטרם נבלע הוא דרך גרונו היישר אל מעמקי הקיבה?
רוב האנשים אוכלים את מזונם מהר מכפי שהיו אמורים.

1.אכילה מהירה של המזון משוייכת במחקרים רבים כגורם לעליה במשקל ולסגנון חיים לא בריא.
למוח לוקח 20 דקות עד שהוא מזהה שמערכת העיכול מלאה. אם נמשיך לאכול גם אחרי שסיימנו א ת הארוחה,נפספס הזדמנות להקשיב לאיתות של הגוף והקיבה.
2. נמצא במחקרים שהאנשים שאוכלים מהר הם שמנים הרבה יותר מאלו שאוכלים לאט.
3. כשאוכלים לאט חוש הטעם שלנו עובד טוב יותר.ההנאה מהאוכל גדולה יותר, השובע מגיע מהר יותר, התוצאה: אוכלים פחות.
4 כשלועסים את המזון היטב אנו מקלים על מערכת העיכול בעיכול המזון. בזמן הלעיסה משתחררים אנזימים שעוזרים לפרק את המזון ובכך מסייעים לקיבה בפעולתה.
5.בעידן שבו אנו ממהרים מדבר לדבר,רוצים להספיק כמה שיותר,עשו לכם הרגל. את הארוחה שלכם אכלו בנחת.הקדישו לה זמן,לפחות בזמן הזה תאטו את הקצב גם במוח.
6 כשאוכלים מהר המערכת הסמפטטית מזהה את זה כמו מצב לחץ, ונכנסת ישר לפעולה.במצב כזה משתחררים הורמונים וחומרים שלא מאפשרים פירוק טוב של המזון ולא מאפשרים ספיגה יעילה. זה גורם להרבה מחלות ובעיות שאנחנו יכולים לחסוך מאיתנו אם רק נאכל בניחותא.
מהיום עשו לעצמיכם מנהג.פנו זמן לארוחות.הקדישו להן תשומת לב.אל תאכלו תוך כדי טלויזיה או קריאת עיתון ובטח שלא תוך כדי פעילות אקטיבית (הליכה או עמידה) שימו לב למה אתם אוכלים, לעסו הייטב ותהנו מהטעמים במלואם. תנו כבוד לאוכל הבא אל פיכם. הדבר ישתלם לכם בבריאות טובה הרבה יותר!

נירית פרידלנדר
נטרופתית והרבליסטית קלינית
יעוץ וליווי תזונתי לחיים בריאים
לדף תזונה בריאה לילדים לחצו כאן

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה