יום חמישי, 31 במאי 2012

היפראקטיביות אצל ילדים והקשר לצבעי מאכל

כנסו לדף הפייסבוק תזונה בריאה לילדים וקבלו מתכונים וטיפים בריאים!


לאחרונה החל הFDA לבחון פרסום איסור או אזהרה של צבעי מאכל נפוצים. זאת לאור ממצאים חדשים המצביעים על קשר בין צריכה של  צבעי מאכל להיפראקטיביות אצל ילדים.
הורים רבים מתלוננים על התנהגות היפראקטיבית אצל ילדם. הפרעות בשיעורים,חוסר מנוחה,חוסר יכולת להתרכז בשיעורים' השתוללות חסרת מעצורים ועוד. מכאן הדרך לרטאלין קצרה מאוד.
פעמים רבות התנהגות היפראקטיבית זו מושפעת באופן ישיר ומיידי,וזאת על פי מחקרים רבים (שעליהם מתבססת החשיבה המחודשת של ה FDA ), מהיחשפות לצבעי מאכל. לצערינו,צבעי מאכל מוכנסים כמעט בכל מזון מתועש בשם היופי והצבעוניות של המוצר על חשבון בריאות ילדינו! כלומר החשיבה הכלכלית היא מה שמנחה את התעשיינים ולא בריאות הציבור.
צבעי מאכל סינטטים מסוימים כגון הצבע הצהוב נאסרו לשימוש במדינות כמו נורבגיה ופינלנד בעוד מינהל המזון והתרופות האמריקאי כאמור, עדיין בוחן נושא זה. 
אז הורים יקרים,עוד לפני שנותנים לילד ריטאלין ומתייגים אותו כבעל הפרעה כזו או אחרת, נסו להימנע במשך תקופה מצבעי מאכל וראו מה קורה. אתם תופתעו לגלות עד כמה השינוי קורה.
איך עושים זאת?

הוצאת צבעי מאכל מהתפריט היא פשוטה לעומת כל שינוי תזונתי כלשהו.


בודקים כל מוצר לפני שקונים אם הוא מכיל צבעי מאכל. אם כן אל תקנו! חפשו מוצר אחר. היום בגלל מודעות הציבור החלו יצרניים לייצר את המוצרים שלהם ללא צבעי מאכל או עם צבעי מאכל טבעיים.
לא קונים מוצרים שהצבע שלהם חזק ובוהק (כמובן חוץ מירקות ופירות שלהם אין כל תוספת כזו וצבעם הוא מהטבע)
היזהרו במיוחד מהכחול,זהב כסף וצהוב.
הימנעו מממתקים צבעוניים ומפתים.הם מלאים בצבעי מאכל מסוכנים!
צרו בעצמיכם צבעי מאכל טבעיים כמו: אדום ממיצוי הסלק,צהוב מהכורכום, ורוד מהפפריקה, ירוק ממיץ הענבים וכו'.
כמובן שאני מאמינה שהדרך הנכונה לטפל בהיפראקטיביות אצל ילדים היא משולבת בעוד גורמים חשובים כגון:תפריט מותאם הכולל הימנעות מסוכרים פשוטים,פעילות גופנית וצמחי מרפא וזאת כמובן בליווי מקצועי מתאים.


אך בינתיים בואו נהיה צרכנים נבונים ולא ניתן יד לחברות הגדולות להמשיך לייצר ולהתעשר על חשבון סיכון בריאות ילדינו.נירית פרידלנדר
נטרופתית והרבליסטית
ייעוץ וליווי תזונתי לחיים בריאים!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה