יום שישי, 1 ביוני 2012

כיצד לגמול ילדים ממזון מזיק ואיך לסגל הרגלים חדשים

בהשראת הרצאתו המרתקת של ד"ר גיל יוסף שחר בכנס אוכלים בריא 4
מהם הצעדים שכדאי לנקוט כדי לשנות הרגלי אכילה אצל ילדים?

1. להוציא מזון שלא מעוניינים שייאכל מהבית. הרבה יותר קל להגיד אין מאשר כשיש ולעמוד מול ילד בוכה.הילד יכול כ"כ להתעקש שבסוף אתם עלולים להיכנע.כשבאמת אין אז אין. לא יעזור שום בכי ולילד יהיה קל יותר לקבל זאת.

2. כשהילד מבקש משהו לא בריא הסבירו לו מדוע אתם מסרבים. התאימו את ההסברים  לגילו. כשאומרים לא למשהו חייבים להציע אלטרנטיבה אחרת,למשל: גלידת בננות,ארטיק קרח בהכנה ביתית,כדורי שוקולד,מתאבני תפוחים ועוד נשנושים בריאים.

3. הציעו מאכלים טבעיים,ירקות ופירות. גם אם בהתחלה הוא אוכל מעט זה בסדר. אפשרו לו לאכול כמות שהוא רוצה ומסוגל, במשך הזמן הילד יתרגל למזון הבריא ויאכל יותר. מחקרים מראים שילד שנחשף בילדותו ליותר מאכלים בריאים יטה יותר לאכול אוכל בריא גם בהמשך חייו.

כנסו לדף תזונה בריאה לילדים וקבלו מתכונים וטיפים בריאים!

4. לא להתרגש כשהילד מסרב לאכול ופוצח בשביתת רעב. לא נולד הילד שמת מרעב כשמולו אוכל בריא.

5. מחוץ לבית התפשרו כדי לא ליצור אנטי לאוכל בריא,הרפו את הרסן. אפשרו לילד לאכול  ממתקים בארועים חברתיים במידה.

6. אל תכריחו את הילד לסיים מהצלחת. כן התעקשו על טעימה.היום יטעם מחר יטעם קצת יותר ובהמשך עוד קצת עד שיתרגל...לפעמים צריך לחזור על מזון אחד עשרות פעמים עד שהלשון מתרגלת לטעמים חדשים.

7. דוגמא אישית- לא ניתן לדרוש מילד דבר כשאנו לא משמשים דוגמא בעצמינו. כך למשל אנחנו לא יכולים לאכול שלגון גלידה או ופלה ולילד להגיד שאסור לו כי זה לא בריא....ילדים מחקים מבוגרים. כשאתם אוכלים מזון בריא סיכוי גדול יותר  שהוא ירצה לחקות אתכם מאשר רק אם תגידו לו מה בריא ומה לא.

8. תמיד הציעו לו לבחור מבין האפשרויות, לא לשאול רוצה מרק? אלא אתה רוצה מג'דרה או מרק שעועית? ילדים אוהבים להרגיש שהם מחליטים על עצמם. 

9. התחילו כל ארוחה בסלט ירקות.

10 הניחו קערת פירות וירקות חתוכים על השולחן. כשהעין רואה, והמאכלים הבריאים זמינים, אוכלים יותר בריא בסופו של דבר.

נירית פרידלנדר
נטרופתית והרבליסטית
יעוץ וליווי תזונתי אישי און ליין לחיים בריאים!
כנסו לדף הפייסבוק תזונה בריאה לילדים ותהנו ממתכונים וטיפים בריאיםאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה