יום שבת, 2 ביוני 2012

איך לחבב על הילדים את האוכל הבריא

1. סור מרע ועשה טוב- תנו דגש על מה כן ולא על מה לא ומה אסור. הציעו מזון בריא שיהיה כל הזמן נגיש וזמין. אבטיח,ענבים,דובדבנים,תפוחים,פלחי אשכולית, מלפפונים,גזרים חתוכים יפה,פירות יבשים,אגוזים,שקדים....ועוד ועוד. אם יאכלו יותר ממה שאתם מציעים, לא יהיה מקום בבטן לדברים אחרים...
למתכון כדורי שוקולד בריאים
כנסו לדף תזונה בריאה לילדים ותהנו מטיפים ומתכונים בריאים!2. ארוחה משפחתית שבה תאכלו ביחד וילדיכם יראה אתכם אוכלים. זה מאוד חשוב. למידה מתרחשת הכי טוב דרך חיקוי. וכשיראו שגם אתם אוכלים את מה שאתם מציעים לו, זה יהיה הרבה יותר נכון.

3. ערכו משחקים שיעודדו את הילדים להכיר מגוון ירקות ופירות כבר מגיל קטן. פרסו על השטיח את כל הירקות שבמקרר: סלרי,פטרוזיליה,שמיר,סלק,קולורבי שום,בצל ועוד ובקשו מהילד לזהות את המזונות על פי השמות. האם הוא זוכר את כולם ומבדיל בינהם. המשחק יקרב אותו לחומרים והם יהפכו למוכרים ובלתי מאיימים. כל דבר שהוא מוכר הוא יותר קרוב וידידותי.
 משחק נוסף: קשרו מסביב לעיניים של הילד מטפחת ובקשו ממנו לזהות את המזון על פי הריח או על פי הטעם. כל זיהוי מעניק נקודה ויש מנצח.

5. שתפו את הילדים בקניות- בקשו שיבחרו את התפוחים מהערימה, ישימו בשקית בצלים,יבחרו מלפפונים וכו'. זו דרך נפלאה לקרב אותם לירקות.

6. הכנת ארוחות ביחד עם הילדים- ארוחה שהוכנה עם הילד מבטיחה כמעט ב-100 אחוז שהילד יאכל מהארוחה הרבה יותר מאשר אם רק יגישו לו את האוכל. הוא לא ירצה לאכזב אתכם ואת עצמו. בדוק!

כנסו לדף תזונה בריאה לילדים ותהנו מטיפים ומתכונים בריאים!

7.לא להכריח לאכול! כן להתעקש על טעימה של מזונות חדשים- בפעם השנייה יטעמו עוד טיפה, ובחשיפה קבועה למזון מתישהו הם יתרגלו.

8. אל תתעקשו על זמן ארוחה מדוייק- אם הילד רעב ורוצה משהו קטן לפני האוכל אל תדחו אותו עד הארוחה בטוענה שזה יסתום אותו. ספקו לו נשנוש בריא (ירקות חתוכים או פרי) ומקסימום שעת הארוחה תידחה מעט. (כמובן לא לתת חטיף או ממתק לפני הארוחה)

9. קבעו ארוחת ערב בשעה קבועה - חשוב כדי למנוע הרגלי אכילה לא טובים. אחרי ארוחת הערב לא מסופק יותר אוכל. שינה מספקת ורציפה עד הבוקר חשובה ביותר בגיל הזה.טוב גם לחינוך.

זכרו, הרגלי ילדות נשארים לכל החיים. גם אם כעת זה נראה קשה ובלתי אפשרי, ברבות השנים תיווכחו שילדיכם הבוגרים שומרים על ההרגלים הטובים שהקניתם להם בחכמה.

בהשראת הרצאתו המרתקת של ד"ר גיל יוסף שחר מכנס אוכלים בריא

נירית פרידלנדר
נטרופתית והרבליסטית
יעוץ וליווי תזונתי און ליין לחיים בריאים!
כנסו לדף תזונה בריאה לילדים ותהנו מטיפים ומתכונים בריאים!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה