יום ראשון, 1 ביולי 2012

אכילה רגשית או צורך אמיתי?

זהו את המקומות שבו אתם נזקקים לאוכל. האם זה באמת מגיע מתוך רעב אמיתי? האם זה תשוקה למתוק? האם זה פשוט נמצא מולכם וזה נורא קל לשלוף יד ולקחת? או אולי סוג של הרגל? כמה פעמים עמדתם בפני אוכל שידעתם שהוא לא טוב לכם אבל בכל זאת הושטתם יד ואכלתם.
לטיפים ומתכונים בריאים הצטרפו לדף תזונה בריאה לילדים
אז נכון, אנחנו כבר יודעים שהמנעות מוחלטת אינה טובה לבריאות. לנפש שלנו יש  לעיתים רצונות משלה כדי להישאר בריאה ושפויה.
אולם, מה שקורה לנו בפועל לא באמת מועיל לשום דבר. כי תראו, כשאתם כבר אוכלים מהמזון הטעים והלא בריא הזה אתם נתקפים ביסורי מצפון כאלה שמזיקים לנפש הרבה יותר מהמזון הלא בריא...ואם לא תאכלו ממנו אתם מרגישים שדיכאתם יצר שרצה לבוא לידי ביטוי ואז מגיע התסכול.

לכן, חשוב לזהות את המצבים שבהם הבלגה ואיפוק לא משלמים כזה מחיר של תסכול ונפש מדוכאת אלא להיפך, הם רק מעידים על יכולת שליטה על סיפוקים מיידים שמשכיחה את ה"חשק" במהרה ללא כל בעיה. 

יש מצבים בחיים שבו מאכל או ממתק לא בריא יכולים להוציא אותנו רגעית ממשברים קטנים,יכולים לשפר כ"כ את הרגשתינו ולהביא אותנו לתחושה כה טובה ש"המחיר" היה שווה! כשצורך אמיתי של הנפש ממולא אנחנו יודעים זאת ומרגישים זאת הייטב. אז ההנאה מהמזון הלא בריא היא אפשרית, והרבה פחות מזיקה ממש שאנו חושבים.

זכרו שגם אם אכלנו בכל זאת מהמאכל "האסור" זה לא אומר שהרסנו משהו וכעת נמשיך לזלול כי מה זה כבר משנה. משם הדרך למעגל ההרס קצרה מאוד. ראו בכך משהו שהיה צריך לקרות באותו רגע ולמדו מהרגע הזה. איך בפעם הבאה אפשר יהיה לנהוג אחרת.

טיפ קטן שיעזור לכם לזהות האם אתם במצב של אכילה רגשית שאפשר להשתלט עליה בלי לצאת מופסדים או שזה אחד המצבים בחייכם שהמתוק הזה כ"כ ירים אתכם ואת מצב רוחכם שהאכילה היא בלתי נמנעת. אז לפני שאתם מחליטים אם להושיט את היד או להטמינה בכיס עשו את הדבר הבא:
עצמו עיניים,הרפו את הגוף ללא כל מאמץ,ספרו עד 10. אחרי זה תדעו טוב יותר להחליט מה לעשות.

לטיפים ומתכונים בריאים הצטרפו לדף תזונה בריאה לילדים

נירית פרידלנדר
נטרופתית ומטפלת בצמחים
יעוץ והדרכה תזונתית און ליין לחיים בריאים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה