יום רביעי, 4 ביולי 2012

ממתיקים מלאכותיים במקום סוכר?


אספרטיים חומר מסוכן!

לטיפים ומתכונים בריאים הצטרפו לדף תזונה בריאה לילדים

הגיע הזמן שהציבור יידע, כל פעם שהוא מעדיף מוצרי דיאט ובכך הוא חושב שהוא תורם לבריאותו. אין הולכת שולל גדולה מזו. תחליפי הסוכר מכילים חומר בשם אספרטיים המורכב מ 3 מרכיבים טבעיים שמקורם מצוי כמעט בכל מזון:

50% פנילאלנין
40% חומצה אספרטית
10% מתנול

אולם מה שהמשווקים לא מספרים לכם שכששלושת המרכיבים הללו מתחברים יחד הם יוצרים תרכובת חדשה, כימית לחלוטין שהגוף שלנו לא מזהה ולא יודע מה לעשות איתו. ומכאן הסכנה הגדולה. כשתרכובת זו מתפרקת בגוף היא מאוד מסוכנת, רעילה ומזיקה למערכת העצבים,גורמת לעוררות יתר,מסוגלת לשנות מבנה DNA ולגרום לגידולים ממאירים.
חשיפה לאספרטיים הנמצא בכ-900 מזונות שאנו ניזונים מהם יום יום משפיעה על בריאותינו ואנו אפילו לא מודעים לכך:
מבעיות "קלות" כמו בעיות שינה, הפרעות במצב הרוח עד כדי דכאון, פגיעה קשה בזכרון,בלבול,קשר ישיר להתקפי מגרנות קשות, וכלה בהעלאה משמעותית בסיכון במיוחד לסרטן המוח.
בקרב ילדים גורם האספרטיים להפרעות התנהגות,היפראקטיוויות וקשיי למידה.

למען הגילוי הנאות, חשוב לציין שקיימת מחלוקת בנושא כמעט כמו בכל דבר. רבים מחקרים שנעשו לא הצליחו להוכיח חד משמעית נזקים, ומאידך, לא פחות מחקרים מצביעים על קשת רחבה של השפעות שליליות שרק חלקן פורטו בכתבה זו. מחקרים של החברות המשווקות כמעט תמיד לא ידעו להוכיח נזקים. כשהחוקרים היו עצמאיים הם הוכיחו חד משמעית את הנזקים הכרוכים בחשיפה יומיומית לאספרטיים.
כמו בנושאים רבים שבו מתקיים אפילו "חשד קל" אני תמיד ממליצה לנקוט בגישה הזהירה.היכן מצוי האספרטיים?
בעיקר במשקאות הדיאט קלים,קורפלקסים,מסטיקים,ממתקים ללא סוכר,יוגורט דיאט ועוד ועוד.אז בפעם הבאה לפני שאתם מעדיפים את מוצר הדיאט חשבו פעמיים. סוכר הוא אמנם מזון לא בריא בכלל אבל הוא לפחות מזון טבעי שגופינו פעמים רבות יודע להתמודד איתו. קיימת הנחה שכשמספקים לגוף תחליפי סוכר במקום את הדבר האמיתי, הגוף לא מקבל את מה שהוא צריך ובתגובה ישמור על מאגרי הסוכר שכבר קיימים בו ולא ייטה לפרק אתם מהר מתוך חשש שלא נספק לו. 

קישור לאתר המצביע על נזקי האספרטיים כולל סרטון.
http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2011/10/15/this-artificial-sweetener-shown-to-produce-cancer-in-rats.aspx

קישור לכתבה של EFSA)                The European Food Safety Authority )

http://www.foodsafetynews.com/2011/11/europe-re-evaluates-aspartame-safety/

נירית פרידלנדר
נטרופתית ומטפלת בצמחים
ייעוץ וליווי תזונתי אישי לחיים בריאים!
לטיפים ומתכונים בריאים הצטרפו לדף תזונה בריאה לילדים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה