יום חמישי, 11 באפריל 2013

למה לא חלב

אין בית אין משפחה שלא גדלו על מוצרי חלב. אני לפחות לא מכירה כאלה בסביבתי. חלב כמשקה,שוקו, גבינה למריחה, גבינה צהובה וכמה שיותר יותר טוב.
 הרבה סידן, טוב לעצמות טוב להתפתחות וגדילה ועוד ועוד- גדלנו על זה. 
אז זהו שכבר לא. לא שפעם כן, רק כך חשבנו או כך גרמו לנו לחשוב. תעשייה שלמה התפרנסה מזה ושיווקה לנו את זה כ"כ טוב, שנוצרה לנו מחשבה שחלב טוב לנו וזה היה ברור כמו השמש שעולה מדי בוקר. אף אחד לא חלק (טוב אולי מתי מעט וגם הם קולם כמעט לא נשמע) לא העז לחשוב אחרת.

היום יותר ויותר ברור שכל ההוזים שכך התייחסנו אליהם בעבר היו החכמים לראות את מה שההמון לא דמיין. יותר ויותר מחקרים,עדויות ונסיון מהשטח מוכיחים כי חלב לא בריא לנו. נקודה.

אמנה רק כמה סיבות מה יש בחלב ומוצריו שהופכות אותו למזון לא בריא:
1. תכולה קלורית גבוהה. קלוריות מעודדות השמנה,מחלות לב וסכרת. קלוריות מיותרות מעודדות סרטן.
2. מכיל שומן רווי הפוגע בעורקים
3. תכולת חלבון גבוהה - גורמת לחומציות גבוהה ופוגעת בכליות. כליות נדרשות לעבוד יותר כדי לעכל את החלבון.
4. חומציות פוגעת בעצמות- איך?מזון חומצי גורם להפרשה מוגברת של זרחן וסידן מהעצמות כדי לנטרל את יתר החומציות. בסופו של תהליך מופרש סידן  בשתן.
5. גבינות שמנות מאוד חומציות,עשירות בכולסטרול שמעודד מחלות לב.
6. תזונה עשירה בחלב פוגעת בספיגת הברזל וגורמת לדילולו.
7. תזונה עשירה בחלב דלה בסיבים. כמו כל יתר המזונות מהחי אין לה סיבים הידועים כחשובים ביותר לבריאות טובה ולמניעת מחלות.
8. אנשים רבים אלרגיים לחלבון החלב, הגורם לתופעות קשות במערכת העיכול ובמערכות נוספות מה שיוצר החלשה של מערכת החיסון.
9. 97% שומן רווי שהוא שומן לא חיוני ולא בריא מעודד תהליכים דלקתיים, גורם גם למערכת עצבים חלשה שכן מערכת עצבים יציבה בנוייה על חומצות שומן איכותיים.

ואם עדיין לא השתכנעתם, חשבתם פעם למה צבע החלב לבן? החלב הינו למעשה תאי דם לבנים שהם תאי מוגלה.  אף חיה בטבע אינה שותה חלב של אף חיה ואנו שותים חלב של חיה אחרת שגם החלב שהיא נותנת רחוק ממה שהטבע התכוון. אם בטבע פרה נותנת חלב בתקופות מסוימות הרי שהיום עם עליית הדרישה למוצרי חלב עלה גם הצורך לתת תפוקה גדולה יותר ואיך זה נעשה?
מזריקים לפרה הורמוני גדילה וסוחטים ממנה 3 פעמים ביום עוד ועוד חלב כי הציבור דורש, וכל דרך מקדשת את המטרה. גם עטינים כואבים מודלקים עם זיהומים קשים נותנים חלב. פיסטור לידיעתכם, מחטא את המוגלה הקיימת ולא מסיר אותה.  הם (ממשלת ארה"ב ומשרד החקלאות האמריקאי) קוראים לזה בשם מהוקצע ומלוטש כ"תאים סומאטיים" ומאשרים  600,000 תאי מוגלה למ"ל חלב גולמי. לא פויה?


חלב והקשר למערכת עיכול לא תקינה, ליחה ולחות בגוף


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה