יום ראשון, 27 במאי 2012

סיכום לימודיי במכללת מירב

ארבעת השנים האחרונות ייחרטו כשנים גורליות בחיי!

היו אלו שנים מאוד משמעותיות, בהם עברתי תהליך אישי והדרגתי בו שיניתי את אורחות חיי, אמונותיי, מחשבותיי והרגליי מקצה לקצה. 
ללימודים במכללת מירב הגעתי מתוך אהבה לחקר התזונה ולקשר שלו לבריאות וריפוי. מה שנגלה לפניי בתהליך הלימודי היה עצום ומרתק. הלימודים (שבמהלכם ילדתי את בתי השלישית), אילצו אותי להתמודד עם שינויים ואתגרים רגשיים ואישיים בהם למדתי על עצמי, על יכולותיי ועל מה באמת הייתי רוצה להיות כשאהיה גדולה. הלימודים היוו מסע אישי והתפתחותי בפני עצמו, שהעצימו את חווית הלמידה הבלתי רגילה הזו.
 שאלתי הרבה שאלות, קיבלתי הרבה תשובות וככל שהעמקתי וחקרתי, הבנתי את מורכבות החיים והנפש ומהות המקצוע הטיפולי.
 את לימודיי הפורמליים אמנם סיימתי אך עוד ארוכה הדרך לפניי. קיבלתי בסיס איתן להמשך החקר המרתק על החיים כמכלול מורכב, ועל הבראת הגוף והנפש. ובנוסף גם קצה קצה של עולם בלתי נדלה של ידע, המתבסס על מסורות בנות מאות ואלפי שנים עם ידע חדש שמתווסף ומתעדכן כל העת.

אם בשנה הראשונה חשבתי "וואו אני יודעת כבר ממש המון דברים" והרגשתי  בהיי, הרי שככל שהתקדמו השנים ועד רגע זה אני מבינה שמצד אחד קיבלתי כלים נפלאים לעזור לאנשים עם בעיות קלות ואפילו מורכבות וקשות, אך מאידך  דווקא המורכבות והשוני הקיימים בין אדם לאדם מחזירים אותי לקרקע, ומזכירים לי כל פעם מחדש את כוחה של הצניעות והענווה בגישה הטיפולית. 

המסר שקיבלתי:
למדתי המון, הכרתי גישות שונות, הכרתי מרצים מקצועיים בעלי נסיון עשיר המביאים זויות הסתכלות שונות ומעניינות כל אחד מעולמו ומנסיונו. אין גישה נכונה או לא נכונה אין אמת אחת. יש דרכים רבות להגיע למטרה. וזה המסר שאני לוקחת איתי. כל אדם הוא עולם ומלואו וזו לא רק קלישאה. התאמת תכנית הטיפול חייבת להיות תפורה למידותיו של כל מטופל ומטופל כדי שירגיש בה נוח לשלבה בחייו ויהיו לא רק בגדר אוטופיה. שינויים, את זה הבנתי על בשרי, קורים לאט תוך כדי הבשלה  שאף פעם לא מתרחשת ביום אחד.

ואי אפשר בלי תודה והוקרה..
בהזדמנות זו אני רוצה להודות למוריי המדהימים שלא וויתרו, הקשו, העירו, כיוונו ולימדו אותי שלא צריך לפחד מקושי. כי רק מזה אפשר להתקדם ולצמוח.

בשנה האחרונה ללימודיי התחלתי לכתוב מאמרים בנושא אורח חיים בריא, פתחתי בלוג וגם דף אוהדים בפייסבוק שאליו מצטרפים מדי יום עוד ועוד אנשים שהנושא מעניין אותם. ההיענות והפידבקים מאנשים שאני לא מכירה מעודדים אותי להמשיך ולתרום מהידע שלי שנרכש בעמל רב, ולהפיץ אותו לכמה שיותר אנשים. מספיק שינוי אחד קטן של מישהו ובאתי על שכרי.

ממליצה בחום לכל מי שמתעניין בלימודים אלו לעבור את המסלול שאני עברתי. 

בהצלחה,

נירית

כדי להצטרף לדף שלי כנסו:לתזונה בריאה לילדים מתכונים וטיפים בריאים


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה