יום שני, 17 ביולי 2017

חופשה בניו יורק יום אחד- הנאה בתנועה

מי שגר פעם בניו יורק תקופה מסויימת בחייו עשוי להרגיש כי הוא חי בחופשה נצחית. וזה לא שאני פרסומת מהלכת  לניו יורק  סיטי (חיה בכיף בבוסטון ..)אבל  זו  היתהה החוויה שלי בתור מי שגרה שנה אחת בלבד פחות מדיי בעיר המדהימה הזו.

כל אחד יכול למצוא בה את אהבותיו, תחביביו ועיסוקיו כי היא מכילה את כולם ומציעה שפע של היצע רב תחומי מכל צבעי הקשת. טבעוניים, אוכלי בשר, שוחרי בריאות,חובבי ספורט,אומנים, בליינים, מרתוניסטיסים,שוחרי תרבות ימצאו בה מענה. אין סוף של מסלולי טיולים, מוזיאונים, הופעות של זמרים מפורסמים, חיי לילה עשירים, פינות חמד, בתי קפה מסעדות מעולות ועוד ועוד ו עוד..
אבל היום אני רוצה היום לדבר איתכם על אחד המקומות המפורסמים בעיר והוא כמובן ה....
סנטראל פארק והפעם חזרתי אליה כתיירת.


בתוך הכאוס הממכר, הצפיפות בכבישים וגורדי השחקים, שוכנת לה בשלווה ריאה ירוקה ענקית המשמשת מקום מפלט להמוני מבקרים,  לשאוף קצת אוויר ירוק, להנות מהופעות רחוב, מאגם בו ניתן להשיט סירות קטנות, גינות ילדים מקסימות, מסלולי הליכה ושבילי אופניים ואפילו טיול רומנטי על כרכרת סוסים(רחמנא ליצלן!!)

סנטראל פארק מפתיעה ותמיד כשתלכו בתוכה תגלו דברים שלא ראיתם בה קודם. 

כך היתה הפעם האחרונה שלי בה כשברחבה ליד האגם נעמדה חבורת מתופפים על דארבוקות שנגנו מוזיקה אותנטית, קצבית שמשכה אותי קרוב אליהם. היתה שם אישה מרשימה, שחורה עם גוף שרירי ששידר הרבה עוצמה, חוזק ויופי. היא עמדה שם והחלה ללמד את העוברים והשבים ריקוד אפריקאי לצלילי קצב הדארבוקה. לא חשבתי פעמיים ומיד הנחתי את האופניים בצד ואת בעלי ובתי שהעדיפו להיות בצד המעודד, והצטרפתי להזדמנות לנוע בעוז. זו היתה חוויה משחררת, מלאה באנרגיות וקצב מטורף ובמשך 40 דקות רקדתי כמו שהרבה זמן לא..מה אני רוצה לומר?

שבכלל לא משנה מה מצב הרוח שלכם לפני, מיד אחרי פעילות ספורטיבית מהנה  האנדרופינים שישחו לכם בדם בריכוזים כאלו גבוהים ישפרו לכם את ההרגשה וירפאו אתכם מכל מועקה ומכאוב.
בכל מקום אפשר למצוא הזדמנות לתנועה והנאה. תנועה היא אחד הדברים שבלעדיהם לא ניתן. תנועה משחררת לחצים ומתחים, משמחת ומבריאה את כל התאים בגוף. להיות עם ראש פתוח ולקבל את מה שהעולם מציע עם מינימום ביקורת ושיפוט ולנצל הזדמנויות במסע הזה שנקרא חיים.


בסוף הריקוד ניגשה אליי בחורה והציגה לי ציור שציירה אותי בתנועה..ספרו לי על חוויות מפתיעות באמצע חופשה או באמצע החיים ששילבו תנועה עם שמחה.לכתבות והמלצות בניו יורק:

מקום מדליק לתה מאצ'ה בניו יורק המשקה הבריא החדש

המלצות על מסעדות בריאות וטעימות בניו יורק

מה לעשות עם ילדים בניו יורק

שלכם עד הפעם הבאה באהבה,
נירית פרידלנדר

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה