יום שני, 31 ביולי 2017

מה לעשות עם ילדים בניו יורק


תמיד מרגש לחזור לניו יורק. האנרגיות הסוערות שלה מיד משפיעות עליי ופתאום אני הופכת לחיית רחוב רוצה לטרוף את העיר על כל מטר רבוע שלה.צילום מקומה 56 ב 4th of July


בעוד ילדיי הגדולים מבלים במחנה קיץ (מחנה שישנים בו כמה שבועות!)  נותרנו אני ובתי בת ה6 לבדינו בעיר הגדולה. בעלי עובד בניו יורק והחלטנו להצטרף אליו למשך חלק מהתקופה.

וכך נפרסה העיר  לפנינו והעמידה לרשותינו את כל נפלאותיה לעשות בה ככל העולה על רוחינו.

ההברקה הכי טובה, הסתבר בדיעבד היו האופניים שהבאנו מהבית. נסענו לניו יורק ברכב מבוסטון ולכן זה התאפשר.

עכשיו אתם בטח מרימים גבה מה מנהטן ואופניים ועוד עם ילדים. והתשובה אם רוכבים בטיים סקאוור אז אתם צודקים (בקושי אפשר ללכת שם). אבל לא לזה אני מתכוונת.

היכן ניתן לרכב באופניים במנהטן?


האפשרויות רבות...

 ישנם מסלולים לאורך ההדסון ריבר באזור המערבי של מנהטן המיועדים לאופניים. אנחנו הבאנו אופניים מהבית אך ניתן לשכור בחנות אופניים לילדים ולמבוגרים רצוי ומומלץ לשכור את אופני העיר. בדיוק כמו בתל אביב רק הרבה יותר נוח. ב 12 דולר ליום יש לכם זוג אופניים רק שימו לב להחנות אותם תוך חצי שעה בחניית האופניים המיועדת כדי לחסוך חיובים מיותרים.

מהרגע שגילינו את יתרונות הרכיבה ואת ההנאה העצומה שהיסבה לנו לא יכולנו לחשוב על שום אופציה אחרת אפילו כדרך להגיע ממקום למקום בעיר.  הרכיבה היא הרבה יותר קלילה מאשר הליכה של שעות(אופציה שלא מחזיקה הרבה זמן מעמד עם ילדים). האופניים שימשו לנו כלי תחבורה במקום רכבת או מונית.

רוכבים לאורך ההדסון שם השבילים מאוד מסודרים וכיפיים לרכיבה וכשצריכים להיכנס לתוך הרחובות זה אפשרי עם אופניים כי באזורים רבים אין הרבה אנשים ובכל נקודה ניתן לקשור את האופניים וללכת ברגל כמה שרוצים.
רכיבה על טיילת נהר ההדסון


ההדסון למעשה הוא נהר שמקיף את מנהטן (מנהטן היא אי) ולאורך הנהר יש שפע של פעילויות, בתי קפה, גינות לילדים פינות חמד לפקניק (לא ברביקיו כך שאין זיהום אוויר לפחות לא מהכיוון של המנגלים), ספסלים מוצלים, צמחייה יפה בקיצור טיילת לכל אורכה המערבי מהצפון עד  לבאטרי פארק -שזה מקום מקסים לטייל בו ושם גם נמצא בניין התאומים החדש ומוזיאון המספר את הסיפור של מה שקרה- ואם תרצו תוכלו להמשיך לרכב עד לברוקליין.(הטיילת ממשיכה עד לשם וגם שם גינות יפות ומאוד מומלץ לבקר)


פינות מוצלות להירגע על הטיילת מול הנוף המשקיף לאופק של ניו ג'רזיבפיר רחוב 70 על ההדסון ערבי קיץ של מוזיקה וריקודים

תוכלו לבקר בנושאת מטוסים שנמצאת על אותו הציר (רחוב 45) ולפגוש מטוסי קרב מפורסמים כמו הציפור השחורה וחלליות.


נושאת מטוסים ברחוב 45 על ההדסון ריבבדרך חלפנו על פני צ'לסי פירס שזה מתחם ענק: גימנסטיק ברמה אולימפית, חוגי ספורט כמו פוטבול, בייסבול, החלקקרח, התעמלות קרקע ועוד ועוד. לחובבי הסקטבורד תמצאו שם רמפות מגניבות וגם גני שעשועים עם מזרקות שפתוחות ביום קיץ חם להנאתם של הילדים הנרטבים בשמחה.

חובה לבקר בצלסי מארקט המפורסם אי אפשר להגיע לניו יורק בלי לבקר שם. זהו מתחם של מסעדות איכות, חנויות בוטיק מיוחדות, מאפיות וחנות מסעדה ענקית לחובבי הלובסטר והדגים.

בכל נקודה ניתן לעצור להחנות את האופניים, קשורות כמובן, ולטיייל בכיף.

אנחנו אהבנו לרכב לכיוון הווסט ווילג שם גם הרחובות הלא צפופים מאפשרים רכיבה זהירה עד הנקודה בה תרצו להתחיל ללכת ברגל ולחוות את המקום לעומק.(אין כמו להסתובב ברחובות האלו ברגל ובנחת אזור מלא חנויות קטנות,בתי קפה מאפיות מסעדות טובות ועוד)

west village
חנות משחקים ב hudson street -לילדים שרוכבים יפה(:

bleecker st שוק רחוב על הבליקר בwest village

מסעדות ובתי קפה בבליקר סטריט


אפשרות נוספת זה כמובן לרכב בסנטראל פארק בתוך מרחב ירוק וידידותי  עם רוכבים רבים, אצנים וסתם מטיילים. גם שם תמצאו אומני רחוב, גינות מרשימות לילדים, משתזפים על הדשא עם בגדי ים, משחקי כדור ועוד ועוד.סנטראל פארק - מקום לרוכבים,גולשים, רצים לבוא ולהנות מספורט במרחב פתוח וירוק.

אמני רחוב בסנטראל פארק


גינת שעשועים בסנטראל פארק

אומני שרים ומנגנים בסנטראל פארקמה שלא תבחרו לעשות בניו יורק רכיבה, הליכה ריצה לא תשתעממו לרגע. ההתניידות בניו יורק היא כיפית בגלל הגיוון והעניין האינסופי שהיא מספקת על רחובותיה המשתנים ואזוריה המגוונים. נצלו את העיר ואת האפשרות  להיות בתנועה. תהנו ממה שיש לה להציע ותגלו עיר רבת קסם ומלאת תוכן.


 אחרי 4 שבועות של חופשה בניו יורק אני לא שבעתי. במיוחד נמשכתי לטרנדים הבריאותיים שמצאתי בה בלי סוף ועל כך בפוסטים הבאים. למדתי כל כך הרבה..
ועד הפעם הבאה,
בבריאות ובשמחה,

נירית
ְ


תגובה 1: