יום חמישי, 3 באוגוסט 2017

מאצ'ה- יותר בריא מתה ירוק ועכשיו בניו יורק

במקום המדהים הזה במנהטן נתקלתי במקרה (בדרך כלל אני יוזמת חיפוש לאיתור מקומות כלבבי) והוא בדיוק מה שקיוויתי למצוא. המקום נקרא cha cha macha

 Broadway NY cha cha matcha 

טרנד המאצ'ה למי שעוד לא שמע, צבר תאוצה בשנים האחרונות ומי אם לא ניו יורק תחבק את הטרנד הזה בשתי ידיים ותגדיל לעשות כשפתח מי שפתח  בברודאוי חנות רק למאצ'ה. המאצ'ה, למי שטרם הספיק להתעדכן, עשוי משיח התה ירוק אבל מאוד משובח. הוא עשוי מטחינת העלים הצעירים של התה הירוק לאבקה דקה, (תהליך שאורך זמן רב) עלים שגדלים בהצללה, מה שמאט את קצב  הגדילה ומגביר את ייצור חומצת  האמינו אל תיאמין. לכן גם מחירו אינו זול. נוגד החמצון הבריא המצוי בתה הירוק ECGC ונחקר במאות מחקרים כמונע סרטן, מאט קצב הזדקנות התאים ועוד לא מעט דברים מופלאים נמצא במאצ'ה פי 100 לפחות. כך שהוא אפילו יותר בריא מהתה  הירוק.
מאצ'ה לאטה בחלב קוקוס משקה קר, מרענן ומרגיע
שם מוכרים:תה, משקאות שונים וגלידה על בסיס מאצ'ה

המאצה מגביר חילוף חומרים ועוזר בהפחתת הכולסטרול ובירידה במשקל.

את המאצ'ה הכרתי לראשונה לפני שנתיים במסעדה מדהימה שהייתי בה בהוואי ומאז לא התעמקתי בה כל כך. החופשה האחרונה  בניו יורק  העניקה לי במתנה את ההרגל לשתות מאצ'ה כל יום. ראיתי איך מכינים את המאצ'ה בשיטה המסורתית והתמכרתי לטקס הכנת התה הכולל את הקערה והמקציץ מעץ הבמבוק. ככה נוהגים היפנים מאות שנים. נדלקתי על הרעיון והביצוע(:

ב cha cha matcha  מכינים את התה מול העיניים ממש כך:המאצה באה לי בזמן בדיוק כשהפסקתי לשתות קפה באופן יומיומי. המאצה מכילה קופאין כמו מנת אספרסו (כפי שהמוכרת החביבה ציינה בסרטון) אך היא מכילה גם כמות גבוהה של חומצת האמינו אל תיאמין. מחקרים מצאו קשר גבוה בין חומצת האמינו תיאמין לבין יכולת ריכוז גבוהה והפחתת סטרס וחרדות ואכן היפנים השתמשו בתה הזה לפני מדיטציות כי זה עזר להם להיכנס למצב מדיטיבי שקט. 
הקופאין של המאצ'ה נספג בצורה איטית יותר ולכן לא גורם להתשה של האדרנל,  בלוטה שאחראית על הורמוני הסטרס, מה שקורה כתוצאה משתיה של קפה.

במאצה התאהבתי רק מלשמוע עליה, על יתרונותיה הבריאותיים ועל ההשפעות שלה על המוח עוד לפני שטעמתי אותה. הטעם שלה זה מבחינתי לא העניין למרות שניתן לעשות איתה משקה לאטה עם חלב קוקוס קר, מרענן וטעים להפליא.
אך בהחלט ניתן לשתות אותה בעוד מגוון צורות, חם או קר.


והנה הערכה שלי:

מאצה לאטה על חלב קוקוס ביתי

וזה המשקה שאני מכינה בבית כל יום אם נגמר חלב הקוקוס שהכנתי, זורקת לבלנדר כמה שקדים קצת מים ואז יש לי חלב שקדים,מעבירה לכוס יפה ושופכת את המאצ'ה מעל.

תה מאצ'ה קר על בסיס מים וקרח


היכן ניתן לרכוש את תה המאצה?


יש הרבה סוגים של מאצ'ה בשוק כשהאיכותי ביותר הוא זה:

1.  שגדל בהצללה וגורם להגברת רמת הכלורופיל נוגד החמצון, והאל תיאמין האחראי על מצב הרוח הריכוז והרוגע. 
2. הוצאו ממנו הגבעולים כדי למנוע מרירות 
3. העלים נטחנו באבני ריחיים ולא במכונות תעשיותיות.
4. חווה אורגנית ביפן ולא בסין.(בסין הפיקוח בעייתי)
5. ceremonial grade- אלו עלי התה שנקטפו בתחילת העונה ונחשבים לאיכותיים ביותר.

תה מאצה ניתן למצוא באמזון אני ממליצה לאחר בדיקת כל הפרמטרים כל הפרמטריפ על:

זה המאצה הזו  או  זה איכותי ותוצרת יפן או האנצ'ה .   בארץ מצאתי את האתר הזה


כמו כן אם כבר אז מומלץ מאוד לרכוש את כל הסט המקציף הקערה היפנית והכפית אני מצאתי את זה הכי משתלם ומאוד מרוצה במיוחד אהבתי את המתקן שמניחים עליו את המקציף.

אז זהו להפעם מקווה ששיכנעתי אתכם לפחות לנסות לטעום אותה ומי יודע אולי תתאהבו בה או שמא התאהבתם רק מהמידע עליה כמוני, ואז זה אומר שאתם באמת רציניים לגבי הבריאות שלכם(:

נתראה בפוסט הבא על עוד המלצות מהעיר הגדולה,

שלכם באהבה,
נירית

תגובה 1: